Agent Retentie

7260
Pro Solutions Agency S.R.L.

  • Romania, Ilfov, BucureČ™ti

Se cauta persoana pentru postul de agent de retentie.

Se solicita:

  • studii medii/ studii superioare
  • experienta in sfera vanzarilor si relatiilor cu clientii este considerata un avantaj
  • abilitati de negociere si vanzare
  • abilitati de comunicare
  • abilitati de ascultare
  • autocontrol, stabilitate emotionala, capacitatea de adaptare a comportamentului si abordare la situatia data
  • capacitate de a lucra in conditii de stres
  • dedicare pentru rezolvarea problemelor ridicate de clienti
  • cunostinte PC

Responsabilitati:

  • contacteaza clientii care solicita rezilierea contractului de servicii in termenul prevazut in instructiunile de lucru
  • identifica motivul solicitarii de reziliere. Gaseate solutii pentru a pastra clientii in retea oferind solutii optime atat in interesul clientilor, cat si al companiei
  • identifica corect solicitarile clientilor, ofera raspunsuri profesioniste, se implica activ in rezolvarea problemelor semnalate de clienti, pastrand un ton amabil si profesionist pe toata durata apelului
  • foloseste corect aplicatiile cu care lucreaza, astfel incat sa ofere informatii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor

Se ofera:

  • pachet salarial atractiv si bonuri de masa
  • sistem de comisioane in functie de performanta
  • mediu de lucru placut
  • oportunitati de dezvoltare personala

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive