Agent Vanzari

8526
blacho
blacho

  • Romania, MureČ™, Reghin

Se cauta persoana pentru postul de agent de vanzari.

Se solicita:

  • studii superioare
  • experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari
  • capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie
  • personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
  • fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, alte activitati profesionale paralele etc.)
  • cunostinte avansate de limba engleza
  • cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet)
  • permis de conducere categoria B

Responsabilitati:

  • dezvoltarea portofoliului de clienti
  • prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual
  • participarea la negocieri, monitorizarea derularii contractelor
  • stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii
  • intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor
  • redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri
  • raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare
  • participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari

Se ofera:

  • masina de servici, calculator
  • telefon
  • salariu mare

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat