Ajutor-Patiser Bucuresti

6455
Natalia Mardari

  • Romania, Ilfov, BucureČ™ti

Se cauta persoana pentru postul de ajutor-patiser.

Se solicita:

  • seriozitate,punctualitate
  • minim 1-2 ani experienta ca ajutor-patiser
  • bune cunostinte in pregatirea portiilor, a modului lor de prezentare si in portionarea preparatelor
  • intelege si cunoaste domeniul alimentatiei publice, regulile sanitare in vigoare si doreste sa lucreze sub indrumarea Patiserului principa
  • cunostinte matematice de baza necesare pentru a intelege retetele, gramajele, cantitatile necesare si marimile portiilor
  • persoana creativa, organizata, atenta la detaliu

Responsabilitati:

  • creeaza si executa produse de cofetarie/patiserie elaborate, conform comenzilor primite
  • prepararea produselor de cofetarie/patiserie in conformitate cu retetele stabilite si cu normele igienico-sanitare
  • asigura si verifica calitatea produselor

Se ofera:

  • salariu oficial stabilit in urma interviului
  • contract de munca
  • bonusuri in functie de performanta

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive