Area sales manager

11050
World of Hand Tools SRL

  • Romania, Constanța, Constanța

Se cauta persoana pentru postul de manager de vanzari.

Se solicita:

  • Studii medii/superioare absolvite;
  • Experienta in vanzari, de preferat in domeniul sculelor de mana si/sau produse similare.
  • Rezistenta la stres si lucru sub presiune, bun negociator, bun vanzator;
  • Persoana cu initiativa si orientata catre rezultat;
  • Cunostinte tehnice – cunoasterea sculelor si uneltelor de mana si a materialelor de constructii;
  • Cunostiinte de operare PC: MS Office - Excel, Word, Internet;
  • Abilitati de lucru individual si in echipa, gandire analitica, aptitudini de prezentare, convingere si negociere cu partenerii, loialitate si amabilitate.
  • Permis de conducere categoria B, fara cazier rutier;
  • Cazier judiciar curat;
  • Cunoasterea limbii engleze scris – vorbit ( mediu-avansat), rusa sau maghiara - avantatj;
  • Constituie avantaj cunoasterea pietei de profil si a principalilor jucatori din piata.

Responsabilitati si beneficii:

  • Vanzari directe de scule de mana catre clientii companiei: depozite si magazine pentru materiale de construcții, magazine pentru piese auto si companii de distributie;
  • Punerea in aplicare a politicii comerciale globale a companiei pentru impunerea si imbunatatirea prezentei produselor pe piata in zona alocata;
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea desfasurata.

Compania ofera:

  • Masina de serviciu;
  • Telefon mobil de serviciu, tableta, conexiune internet;
  • Job dinamic si atractiv;
  • Schema motivanta de remunerare: remunerare fixa plus bonusuri ;
  • Contract de munca legal;
  • Posibilitati de promovare;
  • Mediu de lucru placut.

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive