ASISTENT LOGISTICĂ

6143
EBC

  • Romania, Ilfov, București

EBC recrutează un ASISTENT LOGISTICĂ pentru unul din clienții săi, o importantă tipografie cu sediul în București.

LOCAȚIE: zona BERCENI

Responsabilități:
• Gestiunea semifabricatelor din producție (intrări, ieșiri, amplasare în rafturi);
• Supervizeaza activitatatea de ambalare a produselor pentru extern în concordanță cu cerințele existente în comanda de producție (dosarul de fabricație);
• Completează documentele pentru efectuarea transporturilor externe (CMR + Packing List);
• Se asigură că sunt respectate condițiile de încărcare și transport pentru mărfurile care pleacă la extern (modalități de încărcare, aplicare sigilii, etc);
• Supervizează pregătirea coletelor pentru livrarea prin curier către clienți interni;
• Se asigură de corectitudinea condițiilor de livrare și de ambalare.

Cerințe:

• Experiența pe un post similar reprezintă un avantaj;
• Cunostințe de Word și Excel;
• Persoană organizată, riguroasă și atentă la detalii;
• Bun coordonator, cu ințiativă și capacitate de a propune soluții în situații neprevăzute.

Beneficii:
• Salariu motivant;
• Bonuri de masă;
• Primă de producție;
• Decont abonament transport.

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive