Asistenti medicali in azile de batrani

5507
SC BELRAO GROUP SRL

  • Marea Britanie,

Se cauta persone pentru postul de asistenti medicali in azile de batrani din Anglia.

Se solicita:

  • limba engleza nivel mediu, conversational
  • varsta intre 18 – 50 ani (exceptie intre 50 - 55 ani, pentru cei cu lb. Engleza foarte buna si experienta in domeniu)
  • persoane clinic sanatoase
  • fara cazier judiciar
  • in cazul femeilor, este suficient sa fii avut grija de o persoana in varsta in cadrul propriei familii/alta familie.
  • in cazul candidatilor barbatiilor, fiind concurenta ridicata pe locurile vacante, se cere experienta si nivel de limba Engleza mai ridicat (ex experienta: in azile, centre de plasament, spitale, alte centre medicale sau de asistenta sociala)

Responsabilitati:

  • se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat
  • asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia
  • acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere)
  • mobilizarea si transportul
  • supravegherea starii de sanatate
  • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale
  • acordarea primului ajutor
  • gestionarea resurselor alocate
  • asigurarea conditiilor igienico-sanitare
  • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

  • min £7.02/hr- ENTRY LEVEL (approx £14600/an brut), crestere dupa 6 luni si inca o data dupa 12 luni
  • asistentii medicali cu PIN si cunostinte de Engleza avansate incep de la £15/hr - approx £30000/an brut (daca aveti experienta min 3 luni in UK, alternativ £9/hr primele 6 luni)
  • plata salariului se face lunar, ulterior lunii lucrate
  • min 35 de ore pe sapt (de obicei se ajunge la 60-70 ore pe saptamana daca angajatul doreste)
  • minim 1 zi libera pe saptamana
  • concediul de odihna platit: pana in 28 de zile pe an (include sarbatorile legale)

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat