Asistenti medicali si infirmieri

5685
Arco
Arco

Se cauta persoane pentru postul de asistenti medicali si infiermieri, asistenta medicala, ingrijitor batrani sau asistenta pediatrie cu diploma si experienta in domeniu precum si doua personae necalificate cu experienta in ingrjirea de batrani.

  • persoana doritoare sa lucreze in Germania pe o perioada indelungata
  • diploma / certificat de studii in domeniu
  • permis de conducere si masina proprie (constituie un avantaj)
  • aptitudinii: limba germana –nivel mediu
  • stabilitatea fizica si psihica
  • echilibru si rsbdare
  • creativitate
  • abilitatea de a percepe responsabilitatea
  • initiativa si angajament
  • abilitati de lucru în echip
  • abilitati de rezolvare a conflictelor
  • organizarea

Responsabilitati:

  • implementarea de ingrijire personala sau de ajutor in conformitate cu normele si standardele aplicabile de ingrijire activa a tuturor nivelurilor de ingrijire
  • toaleta intima si ingrijirea incontinenta de rezidenti nestapanit / interior
  • ajutor la spalatul dintilor (inlocuire) - ingrijirea parului si a unghiilor, ras, ingrijire medicala la domiciliu
  • ajutor in utilizarea de plosti, pisoare etc si asistenta in miscare la toaleta atunci cand este necesar, urmat de igiena personala
  • initierea de masuri imediate si sa contacteze medicul în caz de urgenta
  • responsabilitatea pentru pregatirea procesului de asistenta medicala, tinand seama de nivelul de ingrijire in colaborare cu medicul si ingrijirea si echipa terapeutica
  • participarea la runde de ingrijire medicala
  • conducerea atentă si constiincioasa a documentatiei de asistenta medicala
  • participarea la pregatirea rezidentilor evaluari ale serviciilor medicale pentru a determina nivelul de ingrijire
  • distribuirea de medicamente dupa prescrierea doctorului

Se ofera:

  • loc de munca la un azil de batrani din Tuttlingen
  • norma intreaga, 2-3 Schimburi
  • contractul va fi incheiat direct cu angajatorul
  • se platesc sporuri de noapte
  • pachet salarial oferit: EUR 1.000 – EUR 2.000
  • siguranta, discretie profesionalism

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat