Colector Creante

11044
passion 4 work

  • Romania, Ilfov, București

Se cauta persoana pentru postul de colector de creante.

Cerinte:

  • Experienta minim 3 luni in domeniu.
  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Spirit de echipa
  • Abilitati de prezentare
  • Capacitate de relationare si flexibilitate
  • Rabdare, empatie
  • Abilităţi organizatorice
  • Aptitudini utilizare PC/ aplicaţii MS Office

Responsabilitati:

  • Contacteaza telefonic debitorii conform procedurilor si normelor interne si inregistreaza rezultatul convorbirilor in aplicatia de Colectare;
  • Raspunde la intrebarile debitorilor si le ofera support si informatiile necesare;
  • Negociaza cu clientii refinantarea sumelor restante/restructurarea debitului total;
  • Identifica cele mai bune solutii de plata si stabileste termene de plata cu debitorii intr-o maniera profesionista;
  • Negociaza promisiuni de plata in vederea recuperarii debitului restant.

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive