Consilier juridic

4747
clarismart
clarismart

  • Romania, TimiÈ™, TimiÈ™oara

Se cauta persoaa pentru postul de consilier juridic.

Se solicita:

  • studii superioare - Facultatea de Drept
  • studii postuniversitare sau cursuri de specialitate in
  • domeniu
  • experienta in domeniu de cel putin un an de zile
  • cunostinte solide de legislatie: dreptul muncii, comercial, civil,
  • procesual civil etc.
  • cunostinte de operare Pc: Word, Excell, Power Point
  • cunoasterea limbii engleze
  • permis auto

Responsabilitati:

  • avizeaza legalitatea solutiilor rezultate din aplicarea in practica a legislatiei din domeniul in care isi desfasoara activitatea
  • reprezinta angajatorul in fata instantelor si a altor institutii sau
  • persoane, in functie de mandatul incredintat
  • concepe, redacteaza si avizeaza contractele civile, contractele comerciale sau alte acte juridice incheiate de organizatie cu alte persoane, fizice sau juridice

Se ofera:

  • salariu fix
  • tichete de masa

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat