Consilier juridic

6820
tehnologica resurse umane

  • Romania, Ilfov, BucureČ™ti

Se cauta persoana pentru postul de consilier juridic.

Se solicita:

  • cunostinte solide de legislatie interna si europeana
  • experienta de minim 3 ani intr-o companie cu numar mare de angajati(constituie avantaj activitatea in domeniul constructiilor) si capacitate de a rezolva probleme de ordin juridic in cazurile si situatiilor incredintate spre rezolvare
  • experienta pe proceduri de insolventa constituie un avantaj
  • orientare catre rezultate, cu simt de raspundere
  • abilitati de analiza si sinteza

Responsabilitati:

  • reprezentarea intereselor societatii in fata instantelor de judecata si a altor institutii ale statului
  • intocmirea documentelor juridice(cereri de chemare in judecata, intampinari, note scrise, notificari, adrese, imputerniciri, etc)
  • efectuarea formalitatilor prevazute de lege(depunerea documentelor) privind inscrierea de mentiuni la Registrul Comertului
  • recuperarea creantelor de la debitorii societatii

Se ofera:

  • pachet salarial atractiv
  • oportunitatea de a lucra intr-o companie mare, alaturi de o echipa de profesionisti

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive