Consultant Resurse Umane

7236
ziki
ziki

  • Romania, Cluj, Cluj-Napoca

Se cauta persoana pentru postul de consultant de resurse umane.

  • studii superioare (finalizate sau in curs de finalizare) in Psihologie/Resurse Umane/Sociologie
  • motivatie in dezvoltarea unei cariere in domeniu
  • persoana deschisa, agreabila, prezenta business
  • dinamism, orientarea catre client, proactivitate
  • excelente abilitati de organizare, coordonare, evaluare, motivare
  • orientare spre rezultate si orientare catre client
  • abilitati de comunicare dezvoltate
  • flexibilitate in gandire
  • cunoasterea unei limbi straine (constituie un avantaj)
  • cunostinte de operare pe calculator: sistemul operativ Windows, Pachetul Office

Responsabilitati:

  • redactarea anuntului de recrutare in baza fisei de post si a specificatiilor clientului,  alegerea canalului media prin care va fi promovat si postat anuntul
  • efectueaza screening-ul preliminar al tuturor aplicatiilor primite si se asigure ca aplicatiile selectate pentru interviu corespund fisei postului si profilului candidatului din punct de vedere al calificarii profesionale,  a abilitatilor,  experientei si cunostintelor
  • participarea la discutia preliminara cu angajatorul pentru conturarea si precizarea profilului psiho-profesional
  • contactarea candidatilor si programarea la interviu
  • sustinerea interviurilor si realizarea fisei de interviu
  • anunta candidatii despre rezultatul final al interviului la care au participat;
  • se asigura ca toata documentatia aferenta procesului de angajare si integrare,  ulterioare procesului de selectie,  este completa;
  • asista noul angajat in procesul de integrare in companie
  • planifica si coordoneaza procesul de inductie al noilor angajati,  pentru a facilita integrarea acestora in organizatie,  urmarind evolutia acestora,  din punct de vedere a performantelor profesionale si adaptabilitatea acestora la cerintele societatii
  • intocmirea de profile si rapoarte psihologice
  • intocmirea dosarelor de candidatura si trimirea catre client
  • oferirea de consultanta angajatorului in alegerea candidatului potrivit

Se ofera:

  • mediu de lucru tanar si dinamic
  • posibilitatea de a participa la traininguri de specialitate

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat