Contabil Bucuresti

4808
nedelcu
nedelcu

  • Romania, Ilfov, BucureČ™ti

Se cauta persoana pentru postul de contabil.

Se solicita:

  • studii si cunostinte de contabilitate
  • cunostinte privind legislatia financiar- contabila in vigoare
  • experienta anterioara in contabilitate primara
  • cunostinte operare PC, MS Office (Word, Excel)
  • limba engleza - mediu/ avansat
  • capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si prioritatilor
  • capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate
  • implicare si dorinta de a invata
  • cunoasterea programului contabil WIZ

Responsabilitati:

  • inregistrarea documentelor contabile – contabilitate primara
  • inregistrare facturi, gestionare scadentare clienti, furnizori
  • elaborarea si/ sau verificarea documentelor si situatiilor cerute de management/ clienti/ furnizori
  • inregistrare incasari si plati (banca, casa)
  • verificarea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli
  • programul de lucru este WIZ(se constituie avantaj cunoasterea lui)
  • mediu de lucru placut, salariu motivant

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat