Contabil Junior

5983
Clarismart Consulting

  • Romania, TimiÈ™, TimiÈ™oara

Se cauta persana pentru postul de contabil junior.

  • absolvent studii economice, de preferat specializarea contabilitate
  • experienta in contabilitate minim un an
  • cunostinte PC ( pachetul office)
  • cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • reprezinta avantaj cunoasterea limbii germane

Responsabilitati:

  • inregistrarea si verificarea operatiunilor economice in contabilitate, conform standardelor contabile romanesti si standardelor de raportare financiara ale companiei (cronologic si sistematic)
  • asigurarea compatibilitatii cu legislatia fiscala in privinta intocmirii si evidentei documentelor si a inregistrarii acestora in contabilitate
  • efectuarea operatiunilor financiare zilnice ale companiei
  • verificarea si inregistrarea documentelor contabile de orice natura in aplicatiile interne
  • intocmirea rapoartelor specifice activitatii

Se ofera:

  • salariu fix
  • tichete de masa
  • posibilitati de dezvoltare profesionala

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat
  • Mediu
  • Avansat