Contabil Timisoara

5946
Jobs Senneville

  • Romania, TimiÈ™, TimiÈ™oara

Se cauta persoana pentru postul de contabil.

Se solicita:

  • absolvent/a de studii superioare economice
  • atestat de expert contabil – prezinta un avantaj
  • minim 3 ani experienta relevanta pe pozitie similara
  • cunostinte de legislatia muncii
  • experienta in domeniul resurselor umane - prezinta un avantaj
  • cunostinte solide de operare PC (MS Ofiice si MS Excel)
  • cunostinte si experienta de lucru efectiva cu programe de contabilitate SAGA
  • cunostinte medii de limba engleza
  • abiliati de comunicare, coordonare si organizare
  • capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica situatii
  • persoana ordonata, analitica, pragmatica

Responsabilitati:

  • coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei
  • intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale, semestriale si anuale cu privire la principalii indicatori economico-financiari
  • intocmeste bilantul contabil si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile
  • realizeaza prognoza saptamanala si lunara de cash-flow pentru plati si va asigura efectuarea acestora
  • asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei
  • propune masuri concrete si eficiente pentru inlaturarea situatiilor economice nefavorabile
  • reprezenta compania în relatia cu organele de control si alte institutii
  • pregateste, redacteaza si urmareste documentatia referitoare la procesul de selectie si recrutare a noilor angajati
  • receptioneaza toate aplicatiile interne si externe ale candidatilor si verifica daca corespund criteriilor mentionate in profilul candidatului si fisa de post
  • organizeaza si sustine interviurile (inclusiv cele telefonice) preliminare
  • se asigura ca toata documentatia aferenta procesului de angajare si integrare, ulterioare procesului de selectie, este completa
  • intocmeste documentatia specifica angajarilor precum si deciziile de incetare a contractelor individuale de munca;
  • gestioneaza dosarele de personal
  • reactualizeaza fisele de post, in colaborare cu responsabilii de departamente (ori de cate ori este nevoie)
  • urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale
  • organizeaza instructajul introductiv general la angajare, colaborand cu departamentele implicate

Se ofera:

  • pachet salarial atractiv
  • bonusuri financiare
  • bonusuri in produse
  • cursuri de specializare (economice si resurse umane)
  • telefon de serviciu
  • mediu de lucru placut si motivant
  • oportunitatea de a fi implicat in proiecte de dimensiuni importante

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat