Economist Arad

7392
SC SPEED LINE IMPEX SRL

  • Romania, Arad, Arad

Se cauta persoana pentru postul de economist in Arad.

Se solicita:

  • studii superioare economice finalizate
  • experienta minim 3 ani in contabilitate
  • cunostinte de operare PC
  • constituie un avantaj cunoasterea programului CIEL, WINDNET

Responsabilitati:

  • introducerea si prelucrarea documentelor contabile
  • intocmirea si depunerea declaratiilor lunare / semestriale obligatorii pentru bugetul statului
  • realizarea situatiilor financiare
  • mentinerea relatiilor cu banca, cu partenerii (clienti-furnizori), cu administratia financiara si cu celelalte institutii ale statului
  • raportarea situatiilor cerute de conducerea societatii;
  • cunostinte avansate de contabilitate si analiza economico-financiara
  • abilitati avansate de lucru pe calculator (Microsoft Office- avansat)
  • cunoasterea legislatiei in domeniul financiar contabil

Se ofera:

  • pachet salarial atractiv

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive