Go Backend Developer

8755
randstad
randstad

  • Romania, Ilfov, București

Companie cu sediul în Berlin specializată pe dezvoltare software, recrutează :
Go Backend Developer (Golang, C#) (m/f)
Compania a dezvoltat prima Platforma Demand Side pentru industria turistică.

Responsabilitati:

  • dezvoltarea si administrarea Platformei Demand Side in Go in colaborare cu Development Team
  • colaborare cu alte departamente, de exemplu Business Intelligence Team
  • responsabil pentru projekte in intregime de la design pana la technic

Se cere:

  • buna cunoastere Golang, C# sau Java
  • experienta cu metode de version control SVN / GIT
  • familiaritate cu Debian-Linux, cu baze de date PostgreSQL si cu MongoDB
  • cunostinte avansate de limba engleza
  • capacitate de concentrare si lucru in echipa

Oferim:

  • "State-of-the-art"
  • mediu de lucru placut intr-o companie internationala start-up
  • jobticket pentru mijloacele de transport în Berlin
  • traininguri asigurate de catre companie
  • acces gratuit la sala de fitness al companiei
  • salarizare incepand de la 40.000 pana la 60.000 Euro plus bonusuri
  • posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie in crestere

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive