Graphic Designer

6911
Corina Cara
Corina Cara

Se cauta persoana pentru postul de graphic designer.

  • minim 2 ani de experienta in grafic design (portofoliu obligatoriu)
  • persoana creativa, cu bune cunostinte in domeniul grafic, ce are simtul artistic si simtul culorii, atenta la detalii si organizata
  • cunostinte avansate Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, Flash)
  • cunostinte de baza de HTML, CSS
  • persoana responsabila, organizata, capabila sa respecte deadline-uri
  • capacitatea de a comunica ideile de design
  • reprezinta un plus experienta releventa in Web Design (User Interface, User Experience, Uzability)

Responsabilitati:

  • realizarea materialelor de marketing online (bannere, newslettere, landing page-uri) intr-un sistem unitar si integrat pentru clientii agentiei
  • participarea activa la sedintele de marketing / brainstorming impreuna cu colegii din echipa avand ca scop final realizarea conceptelor si materialelor
  • transformarea materialelor grafice in HTML / CSS

Se ofera:

  • pachet salarial motivant
  • bonus lunar in functie de performanta personala si a echipei
  • mediu de lucru tanar si dinamic

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive