Infirmier / Ingrijitor la domiciliu Germania

5843
Raluca Scurtu

Se cauta persoana pentru postul de infirmier / ingrijitor la domiciliu in Germania.

Se solicita:

  • cunoasterea limbii germane nivel de baza
  • experienta de orice tip in aria ingrijirii persoanelor, practica sau voluntariat
  • curs de ingrijire (persoane varstnice, infirmiere, gospodarie) sau scoala de profil
  • seriozitate si responsabilitate!
  • disponibilitate in a lucra in strainatate intre 3 si 24 luni (cu vacanta anuala cf. legii)
  • dispuse sa ingrijeasca persoane in varsta, sau dizabilitati, dupa caz
  • abilitati si calificare conform postului
  • fara probleme de sanatate
  • fara cazier judiciar
  • cult pentru ordine si curatenie, respectarea stricta a unui regim de igiena
  • cinste, corectitudine, simtul responsabilitatii, flexibilitate in relatiile umane
  • contract de munca nedeterminat cu perioada de proba

Avantaj:

  • cunoasterea avansata a limbii germane
  • experienta in ingrijirea de varstnici sau copii in strainatate
  • cursuri avansate de asistenta medicala
  • cunoastere a unei alte limbi de circulatie (chiar si la nivel incepator)
  • cunostinte PC

Responsabilitati:

  • ingrijirea familiilor sau a persoanelor varstnice
  • ingrijirea si organizarea gospodariei
  • contact permament cu firma romaneasca, informarea persoanei de contact

Se ofera:

  • salariu garantat, stabilitate si contract nedeterminat
  • cazare, întetinere si masa GRATUITE
  • persoana romana de contact 24/7, aflata in Germania, pentru telefoane, lamuriri, urgente sau intalniri, precum si persoana germana care se deplaseaza la familii pentru a asigura respectarea angajamentelor si bunastarea AMBELOR parti
  • salariu foarte atractiv, cu posibilitati de crestere in functie de atributii suplimentare, calitatea muncii si competente angajat
  • telefon de serviciu (Numar de telefon DE cu mobil inclus)
  • concediu de vacanta, perioada flexibila, in functie de contract
  • CIM prin care se garanteaza responsabilitatile firmei fata de angajati si obligatiile angajatului
  • monitorizarea relatiei angajat-familia asistata
  • seriozitate german
  • 1 excursie pe an pentru angajatii cei mai performanti

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat