Inginer proiectare retele apa - canal

4873
EEIS
EEIS

  • Romania, Iași, Iași

Se cauta persoana pentru postul de inginer retele apa-canal.

  • studii superioare cu diploma de licenta in unul din domeniile: constructii hidrotehnice, inginerie sanitara si protectia mediului
  • limba engleza mediu- avansat
  • curs manager proiect constituie avantaj
  • experienta generala si specifica
  • minim 10 ani de experienta profesionala in domeniul retelelor edilitare (alimentare cu apa si canalizare in localitati, proiectare gospodarie de apa, retehnologizare statii de tratare apa, statii de epurare)
  • experienta intr- o pozitie similara, intr- un proiect in care sa fi avut responsabilitati in realizarea de proiecte tehnice pentru instalatii hidrotehnice in domeniul apa/ apa uzata, canalizare epurare
  • cunostinte avansate de operare PC–AutoCad, Ms Office, alte soft- uri de specialitate
  • diriginte de santier sau RTE
  • disponibilitate pentru deplasari
  • permis categoria B
  • persoana organizata
  • usor adaptabila
  • orientata spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor

Responsabilitati:

  • intocmeste si urmareste documentatia aferenta proiectelor in lucru referitoare la domeniul sau de activitate
  • proceseaza dosare decontare si rambursare plati
  • intocmeste documentatia pentru obtinerea autorizatiei de construire, obtinerea altor avize si acorduri- atunci cand este cazul
  • proiecteaza, deseneaza, redacteaza pe calculator documentatia incredintata spre executie
  • monitorizeaza activitati de proiectare alimentare cu apa si canalizarea apelor uzate menajere si pluviale
  • monitorizeaza implementarea proiectului
  • culege date din teren, studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie pe specialitatea sa
  • realizeaza calcule, memorii tehnice, caiete de sarcini si va intocmi desene de executie

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat