Ingrijire batrani /asistenti medicali

6729
Belrao Group

Se cauta persoane pentru postul de ingrijitor de batrani / asistenti medicali. in MArea Britanie.

Se solicita:

  • nivel conversational al limbii engleze
  • pentru barbati sunt absolut necesare studiile si experienta in domeniul medical, kinetoterapie, farmacie
  • urmatoarele studii reprezinta avantaj, dar nu sunt criterii eliminatorii: studiile sau experienta in domeniul medical, kinetoterapie, psihologie, pedagogie
  • urmatoarea experienta este deasemenea acceptata: ingrijirea unor persoane varstnice membrii ai familiei/ cunostiinte
  • fara antecedente penale
  • stare medicala si mentala sanatoasa
  • atitudine placuta, rabdare (pentru varstnici, chiar si lucrurile elementare devin dificile, cum ar fi servirea mesei, imbracatul, plimbarea sau igiena personala)

Responsabilitati:

  • ajuta batranii dimineata cu spalat pe dinti
  • ajuta batranii cu servirea meselor, imbracat
  • schimbat pat
  • ingiena personala
  • plimbari, supravegherea acestora in timpul activitatilor
  • servit ceai (de 4-5 ori pe zi)
  • administrarea medicamentelor nu trebuie sa intre in raspunderea dvs

  • contract de munca legal care va ofera statut de angajat si beneficiile oricarui angajat britanic: 2 zile libere/saptamana, 28 zile de concediu platit/an
  • cont bancar in UK
  • obtinerea NINO
  • asigurare medicala
  • asistenta cu actele si in gasirea unei cazari
  • plata pentru Infirmieri: 7.02GBP brut/ora, creste dupa 6 luni la 7.25GBP/ora
  • plata pentru Asistenti medicali cu PIN: 15GBP brut/ora

Costurile dvs:

  • bilet de avion
  • bani de buzunar (minim 350GBP)

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat