Ingrijire batrani domiciliu Belgia

7389
Stay Home
Stay Home

Se cauta persoane pentru postul de ingrijitor pentru batrani la domiciliu in Belgia.

Se solicita:

  • atitudine pozitiva, sa fie dinamica
  • abilitati de comunicarea si sa stie sa asculte
  • persoana entuziasta, sa ii placa sa ajute oamenii
  • multa rabdare, sa fie amabila si intelegatoare
  • punctualitate,de incredere,cu spirit de responsabilitate
  • sa mentina stabilitatea (avand in vedere ca se presupune o solicitare din punct de vedere emotional)
  • persoana sa fie clinic sanatoasa atat fizic cat si psihic
  • posesoare a unei diplome de infirmier (ingrijitor,sau alte cursuri de Cruce Rosie),recunoscuta international-OBLIGATORIU
  • sa nu aiba cazier judiciar
  • posesoare de permis de conducere ,sau nu
  • cunoscatoare de limba franceza sau engleza (conversational minimum nivel B1 standard european )
  • constituie un avantaj in plus, experienta in ingrijire a unei persoane in varsta, dobandita in tara sau in afara tarii

Responsabilitati:

  • se va ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat(femei-barbati)
  • prepararea,asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor
  • acordarea de ingrijire igienica ,ce tine de aspect personal, de inalta calitate (inclusiv igiena corporala,a parului,a danturii,a unghiilor,ras,aparate auditive,ochelari, haine-imbracare/dezbracare),intr-un mod particular si demn
  • asigurarea deplasarii ( mobilizare si transport cu sau fara ajutorul scaunului mobil)
  • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale ,administrarea medicamentelor si tratamentelor
  • supravegherea starii de sanatate, menținerea prevenirea si informarea imediata cu privire la modificarile de sanatate ,familiei si persoanelor autorizate in domeniu
  • sa fie calmi,sa stie sa anticipeze o situatie,sau o urgenta si sa acorde primul ajutor
  • sarcini administrative- ce tin de treburi casnice(aerisire camere, aranjarea patului ,spalat ,si calcat rufe,mentinerea curateniei la locul de munca(camere,bucatarie,baie si toate dependintele) ,asigurarea conditiilor igienico-sanitare
  • respectarea nevoilor individuale si gestionarea resursele alocate
  • satisfacerea nevoilor emoționale ale persoanei ingrijite
  • sa poata sa creeze o atmosfera placuta
  • insotirea clientului in exterior (plimbari,vizite la medic,etc)
  • ajutor la cumparaturi
  • ingrijirea animalelor de companie (daca exista)
  • si alte activitati de la caz la caz

  • se va beneficia de un contract de munca legal,pe o perioada minima de 3 luni si viabil din punct de vedere juridic,cu posibilitatea de a se incheia ,de a face pauza,sau de a se prelungi inca 3 luni la cerinta clientului
  • contractul de munca va fi insotit de o fisa de post cu responsabilitatile fata de client si alte acte necesare unei bune desfasurari a activitatii,si pentru intocmirea dosarului
  • locurile de munca sunt pe tot teritoriul Belgiei, dar cu preponderenta Bruxelles si imprejurimi
  • dreptul la zile libere (neplătite), cu condiția ca acestea sa fie planificate dinainte intre angajat si client.
  • se va beneficia la inceputul contractului de o scurta instruire de baza ,necesara cunoasterii a sistemului de sanatate si a procedurilor ,concret a metodelor de lucru in Belgia
  • se va beneficia de asigurari de sanatate si asigurari la sistemul de pensie
  • vor beneficia de un cont intr-o banca colaboratoare, afiliata (avand marele avantaj de a facilita posibilitatea de a putea tranzactiona online salariul intr-un cont bancar roman fara a se percepe taxe si comisioane )
  • salariul este stabilit in conformitate cu legea din Belgia de 1500-1550 € brut ,respectiv un salariu efectiv net intre +/- 1200-1250 €
  • se lucreaza in conditii foarte bune ,la domiciliul angajatorului.
  • cazare si mese sunt puse la dispozitie de angajator,la domiciliul acestuia
  • se va beneficia de sprijin ( inclusiv in ceea ce priveste deplasarea,insotire aeroport sosire-plecare,transportul este gratuit )
  • candidatii vor avea suport si vor beneficia de asistenta pe toata perioada sederii pe teritoriul Belgiei

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat
  • Mediu
  • Avansat