Ingrijire varstnici

5863
Job4Life
Job4Life

Se cauta persoane pentru a postul de ingrijitor.

Se solicita:

  • experienta anterioara in domeniu minimum 2 ani
  • cunoasterea limbii germane la nivel mediu
  • calificare
  • vârsta maxima 55 de ani
  • permis auto
  • autoturism optional

Responsabilitati:

  • asigurarea igienei corporale pentru persoanele asistate / beneficiari ( toaleta partiala sau totala ; schimbarea lenjeriei de pat si de corp , ajutor la imbracat si dezbracat ; ajutor la satisfacerea nevoilor fiziologice )
  • asigurarea alimentatiei corecte : - ajutor la prepararea hranei ; alimentarea persoanei , activ sau pasiv
  • supravegherea administrarii tratamentului oral
  • efectuarea unor mobilizari active si pasive
  • efectuarea unor activitati si servicii menajere ( curatenie , ajutor la spalat , etc. ) strict legate de buna desfasurare a actului de ingrijire , de confortul ingrijitorului sau a persoanei ingrijite
  • alte servicii ( cumparaturi , achitarea unor facturi ) in limita timpului disponibil
  • asigurarea unei comunicari permanente cu persoana asistata , antrenarea in activitati de natura sa-i pastreze tonul psihic
  • observarea oricaror modificari in starea generala a persoanei ingrijite si aducerea lor la cunostinta membrilor echipei sau a serviciilor de urgenta , dupa caz
  • consemnarea observatiilor zilnice despre pacienti in planurile individuale de ingrijire
  • participa la intalnirile derulate in cadrul echipei
  • ingrijitorul trebuie sa respecte principiul confidentialitatii datelor si situatiilor legate de pacient . acestea vor fi comunicate numai coordonatorului de caz si doar in conditii speciale ( de exemplu care ameninta viata persoanei asistate / ingrijite ) altor persoane ( serviciul de urgenta )
  • este interzis ingrijitorului sa ceara sau sa dobandeasca in vreun fel bunuri materiale , bani sau servicii de la persoanele asistate / ingrijite in urma activitatii prestate . in caz contrar se vor aplica masuri de disciplinare mergand pana la desfacerea conrtractului de munca

Se ofera:

  • salariul: 1500 euro/luna în funcÈ›ie de experienta
  • contract perioada determinata 3 luni
  • program 7ore/zi + ore suplimentare
  • cazare asigurata de angajator

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat