Ingrijitoare persoane varstnice - Germania

5641
GoWork
GoWork

Se cauta persoana pentru postul de ingrijitor persoana varstnica in Germania. Doamna are Parkinson, dementie, aritmie, hipertensiune. De asemenea are inceput de depresie si probleme cu inghititul.

Responsabilitati:

  • in principal trebuie avut grija de bunastarea doamnei
  • vegherea in timpul noptii
  • schimbarea pampersului-chilotilor
  • ajutor in imbracare, baie sau in timpul consumarii meselor
  • grija de treburile gospodaresti: cumparaturi, pregastirea meselor, curatenie si spalare

Se solicita:

  • experienta in domeniul ingrijirii de persoane varstnice
  • cunoasterea limbii germane
  • nefumatoare

Se ofera:

  • loc de munca intr-o firma stabila
  • angajare legala
  • transport platit in si din Germania
  • cazare si mancare
  • curs de limba germana
  • 400 lei premiu pentru o plecare rapida in Germania

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat