Ingrijitoare varstnic Germania

6890
GoWork
GoWork

Se cauta persoana pentru postul de ingrijitoare pentru o persoana varstnica din Germania. Pacientul locuieste in apropiere de localitatea Saarbrücken. Se misca cu ajutorul scaunului cu rotile, ii trebuie ajutor in momentul ridicarii din pat. A suferit un atac cerebral, are incontinenta.

Se solicita:

  • cunosterea limbii germane la un nivel comunicativ
  • persoana nefumatoare
  • experienta in domeniul ingrijirii

Responsabilitati:

  • ingrijitoarea va trebuie sa conduca casa
  • sa faca cumparaturile
  • sa pregateasca masa
  • sa faca curat sau spalat rufe
  • ingrijitoarea va trebui sa ii ofere ajutor pacientului in momentul transerului de la pat la scaun, imbracarii, igienei intime, baie

Se ofera:

  • loc de munca sigur si legal
  • salarii atractive
  • asigurare
  • cazare si mancare gratuit
  • transport inspre si dinspre Germania asigurat

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat