Inspector asigurari

4764
Att Interim
Att Interim

  • Romania, Bihor, Oradea

Se cauta persoana pentru postul de inspector de asigurari.

  • experienta in domeniul asigurarilor de cel putin 3 ani, atat asigurari de viata cat si non viata
  • absolvirea unui curs IMA si detinerea unui cod RAF
  • dorinta de implicare, initiativa
  • orientare catre satisfactia clientilor
  • bune abilitati de comunicare, negociere si persuasiune
  • atitudine pozitiva
  • responsabilitate
  • flexibilitate

Responsabilitati:

  • se ocupa de activitatea de administrare a portofoliului pentru toate tipurile de asigurare
  • are posibilitatea de a dezvolta o echipa de agenti in administrare prin identificarea, contactarea directa si selectia acestora
  • cauta solutii pentru dezvoltarea continua a portofoliului de vanzari si maximizarea rezultatului
  • analizeaza piata asigurarilor si propune masuri pentru marirea portofoliului de clienti si se implica direct in atingerea targhetelor propuse
  • invatarea si promovarea produselor comercializate
  • consilierea clientilor

Se ofera:

  • pachet salarial cu contract de munca
  • comision de succes pentru performante deosebite
  • cariera si succes pe termen mediu si lung in asigurari
  • cursuri de pregatire profesionala
  • mediu de lucru bazat pe profesionalism si incredere
  • management la nivelul societatii deschis ideilor creative care pot aduce - - beneficii si dezvoltare personala si profesionala a angajatilor

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive