Lacatus confectii metalice

5804
Oana Costan
Oana Costan

  • Romania, Cluj, Cluj-Napoca

Se cauta persoana pentru postul de lacatus de confectii metalice.

Se solicita:

  • cunostinte desen tehnic - obligatoriu
  • recunoasterea materialelor dupa forma, culoare, calitate, caracteristici, marcaje - obligatoriu
  • cunoasterea legilor in vigoare privind primirea, depozitarea si eliberarea materialelor - obligatoriu
  • rezistenta efort fizic, tenacitate sporita, stapanire de sine, responsabilitate, reactii prompte, rezistenta la stress abilitaĊ£i necesare muncii in echipa si asimilare rapida de informatii
  • scoala profesionala de specialitate sau cursuri de calificare in meseria practicata si diploma lacatus
  • experienta pe un post similar reprezinta un avantaj

Responsabilitati:

  • debitareaza materialele utilizand diferite masini si echipamente speciale, respectand documentatia tehnica (desen de executie)
  • debiteaza la ghilotina tabla de diferite grosimi dupa contur
  • viroleaza tabla
  • realizeaza diferite constructii metalice din tabla, profile, cornier, etc
  • executa operatii de debavurare, gaurire, trasaj, ajustari, filetari
  • verifica instalatiilor si traseelor tehnologice conform tehnologiei de montare si executie astfel ca acestea sa se incadreze in tolerantele prescrise, folosind diferite instrumente de masura
  • utilizeaza eficient consumul de materiale la debitarea materialelor, fara a produce pierderi de material
  • intretine sculele si echipamentele de lucru cu care lucreaza si pastreaza curatenia la locul de munca
  • respecta regulile de exploatare tehnica a sculelor si utilajelor deservite pentru asigurarea efectuarii lucrarilor in conditii de calitate si securitate stabilite pentru acestea

Se ofera:

  • salariu motivant, se va negocia in urma interviului

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive