Manager de achizitii

5260
Clarismart Consulting

  • Romania, TimiÈ™, TimiÈ™oara

Se cauta persoana pentru postul de manager de achizitii.

Se solicita:

  • studii medii sau superioare
  • experienta de minimi 2-4 ani intr-o pozitie similara
  • cunostinte de limba engleza (nivel avansat), limba germana reprezinta un plus
  • cunostiinte de operare PC
  • persoana organizata, cu spirit de initiativa, atenta la detalii

Responsabilitati:

  • asigura in necesarul de marfuri, materii prime, servicii comandate
  • identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori, negociaza contractele de furnizare
  • cauta pe piata locala sau europeana furnizori noi si asgura relocarea produselor acolo unde este posibil
  • analizeaza specificatiile tehnice pentru gasirea de noi oportunitati de relocare a produselor pe piata locala
  • implementeaza, analizeaza si urmareste proiectele de internalizare a furnizorilor de materie prima si consumabile
  • implementeaza si administreaza furnizorii noi conform procedurilor si imbunatateste conditiille comerciale existente pentru acestia
  • gestioneaza eficient stocurile, urmareste stocurile interne si ia masurile necesare pentru a asigura corectitudinea acestora
  • realizeaza activitati de receptie, expediere si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala
  • stabileste relatii optime cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale
  • prospecteaza piata de profil si a conditiile de achizitii si livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor si costurilor
  • receptioneaza comenzile de la clienti si confirma datele de livrare a acestora , realizeaza audit la sediul furnizorilor
  • opereaza in sistemul intern ERP specific activitatatii

Se ofera:

  • salariu competitiv
  • beneficii suplimentare
  • tichete de masa
  • transport asigurat din Timisoara
  • oportunitati de dezvoltare profesionala

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat
  • Mediu
  • Avansat