Manager de marketing

4783
office uniforme hill

  • Romania, Brașov, Brașov

Se cauta persoana pentru postul de manager de marketing.

  • experienta de cel putin 7 ani in vanzari de produse/ servicii
  • experienta de cel putin 5 ani in supervizarea unei echipe de vanzari
  • abilitati foarte bune de comunicare, identificare si rezolvare probleme
  • rezistenta la lucru in conditii de stres
  • foarte bune cunostinte PC
  • permis de conducere, categoria B
  • disponibilitate deplasari 2(doua) zile/ sapt: o zi/ sapt. la Bucuresti si o zi/ sapt. la Cluj

Responsabilitati:

  • coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii Consultantilor de Vanzari si a Consultantilor Tele- Marketing, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru
  • contacteaza noi clienti, stabileste intalniri cu acestia si le prezinta propuneri concrete de colaborare
  • urmareste realizarea planului de vanzari si incasarea la termenele stabilite a sumelor datorate de client
  • participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele/ serviciile noi
  • intocmeste si prezinta Directorului General rapoarte cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a produselor/ serviciilor noi, in functie de cerintele pietei
  • participa la recrutarea, antrenarea si dezvoltarea echipei marketing- vanzari
  • executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal

  • salariul fix (1000 lei/ net) + comision din realizarile personale si ale echipei
  • telefon mobil si autoturism de serviciu
  • tichete de masa si diverse bonusuri in raport de realizarile firmei

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive