Manager de marketing

5585
Live Cams Agency

  • Romania, TimiÈ™, TimiÈ™oara

Se cauta persoana pentru postul de manager de marketing.

Se solicita:

  • persoana de sex feminin
  • varsta 23-30 de ani
  • studii superioare Comunicare si Relatii publice, Jurnalism, Marketing
  • experienta in comunicarea online, digital marketing, gestionarea de campanii in social media
  • competente lingvistice: engleza obligatoriu, nivel excelent – orice alta limba straina este un avantaj
  • spririt analitic, atentie la detalii, abilitatea de a lucra in termene stranse, pasionat, energic si focusat pe rezultate
  • cunostinte PC: Email, Internet, MS Word, si platforme Social Media

Responsabilitati:

  • pregateste materiale scrise pentru materialele de marketing (brosuri de produs, volante, pliante pentru evenimente etc), comunicarea de business, pagina web, newslettere, scrisori DM etc.
  • mentine la zi informatiile prezentate pe pagina web a companiei, pe blog si paginile de social media ale companiei
  • creeaza si publica continut pe paginile de social media ale companiei (Linkedin, Facebook, Twitter, Google+) si dezvolta strategii de comunicare si engage
  • pregateste/organizeaza evenimente necesare promovarii companiei
  • pregateste strategii de promovare si recrutare

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat