Medic specialist (laborator)

5173
SC SAGA SRL
SC SAGA SRL

  • Romania, Alba, Alba Iulia

Se cauta persoana pentru postul de medic specialist pentru a lucra in laborator.

  • studii superioare finalizate (Facultatea de Medicina, specializarea-Medicina de laborator)
  • experienta intr-un laborator de analize medicale
  • foarte bune abilitati de comunicare
  • capacitate de lucru in echipa
  • cunostinte medii de limba engleza si operare PC

Responsabilitati:

  • supravegheaza si supervizeaza activitatea laboratorului de analize medicale
  • instruieste, controleaza si indruma personalul de laborator
  • efectueaza analize medicale de microbiologie si alte lucrari specifice, valideaza buletinele de analize efectuate in laborator
  • verifica si parafeaza rezultatele analizelor medicale
  • raspunde de aplicarea programului de implementare a sistemului de management al calitatii al laboratorului si de imbunatatirea functionarii acestuia
  • rezolva problemele care pot aparea precum si eventualele reclamatii
  • efectueaza analize specifice conform procedurilor de lucru

Se ofera:

  • pachet salarial atractiv
  • program flexibil
  • mediu de lucru placut

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat