Operator Service Desk mentine relatia cu clientii companiei

10892
SC BEST GENERATION SRL

  • Romania, Ilfov, BucureČ™ti

PROFIL CANDIDAT

  • Nivel de studii  Minim liceu, de preferat student sau absolvent al unei facultati cu profil “instalatii”.
  • Experienta profesionala
  • Cunostinte specifice de specialitate Un plus daca a participat la cursuri de specializare oferite de un producator de echipamente din domeniu
  • Limbi straine
  • Operare PC
  • Carnet de conducere Un plus
  • Varsta
  • Abilitati personale Capacitate de comunicare, atitudine proactiva orientate spre finalizarea activitatilor alocate, atentie distributiva. Trebuie sa cunoasca integral produsele si serviciile oferite, precum si notiuni de customer service. La capitolul calitatile pe care ar trebui sa le aiba o candidatul ideal:
    • Dinamica, placuta, rezistenta la stres, de incredere
    • Cu abilitati in rezolvarea problemelor clientilor, buna comunicatoare
    • Focalizata pe interesul si castigarea de clienti
    • Empatica
    • Isi asuma riscuri
    • Gandeste in perspectiva
    • Nu se teme sa invete din greseli
    • Buna ascultatoare
    • Atentie distributiva
    • Are abilitatea de a preintampina obiectiile si plangerile clientilor cu profesionalism
    • Este prevazatoare

RESPONSABILITATI

  • Cum decurge o zi de lucru obisnuita

Va fi implicat in activitatiile departamentului operational. Va desfasura activitati de preluare a sesizarilor de la clienti si va oferi informatii acestora despre statusul activitatilor in desfasurare. Va avea o atitudine proactiva orientata spre rezolvarea problemelor alocate

Companii de la este recomandat sa cautam candidati

Companii claboratoare de la care nu luam candidati

BENEFICII

INSTRUMENTE DE LUCRU (masina daca este cazul, laptop, telefon) telefon mobil de tip smartphone, PC Desktop sau Laptop

SALARIU Fix, ore suplimentare platite.

PRIME DACA ESTE CAZUL Da, pentru atingere obiectiv

TRANSPORT Da atunci cand este cazul.

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive