Operatori CNC Germania

5788
Arco Personalvermittlung & Büroservice

Se cauta persoane pentru postul de operatori CNC.

Se solicita:

  • stabilitatea fizica si psihica
  • echilibru si rabdare
  • creativitate
  • abilitatea de a percepe responsabilitatea
  • initiativa si angajament
  • abilitati de lucru în echipă
  • abilitati de rezolvare a conflictelor
  • organizarea
  • echilibru si fluenta
  • critica proprie si auto-reflectie
  • persona cu experienta in utilizarea CNC, Sisteme Fanuc si Siemens
  • persoana doritoare sa lucreze in Germania pe o perioada indelungata
  • permis de conducere si masina proprie (constituie un avantaj)
  • limba germana –nivel mediu – A2-B2

Responsabilitati:

  • utilizarea / Operarea pe Strunguri CNC cu program lung si scurt de marca "Index si CMX"
  • experienta cu Programul de Controlul: "FANUC si Siemens"
  • schimbarea matritelor, introducerea noului program de prelucrare
  • corectii Easy
  • citirea de desene technice
  • folosirea in siguranta a mijloacelor de măsurare, cum ar fi: subler, micrometru

  • loc de munca la o firma renumita din industria de automobile
  • norma intreaga, 3 Schimburi
  • contractul va fi incheiat direct cu angajatorul
  • se platesc sporuri de noapte
  • pachet salarial oferit: EUR 1.400 – EUR 2.000 euro net
  • siguranta, discretie professionalism

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat