Proiectant inginer mecanic

4950
SC AERNNOVA EUROPEAN COMPONENTS SRL

  • Romania, Brașov, Brașov

Se cauta persoana persoana pentru postul de proiectant inginer mecanic.

Se solicita:

  • studii superioare profil tehnic
  • cunostinte privind procesele de fabricatie si desen tehnic
  • cunostinte foarte bune de proiectare in principal in softul Catia V5, dar si in alte softuri similare de proiectare
  • experienta in proiectarea pieselor, subansamblelor industriale de cel putin 3 ani
  • cunostinte de MS Office
  • cunostinte limba engleza - nivel mediu

Responsabilitati:

  • realizarea conceptului, a modelului 3D si a desenelor 2D in conformitate cu normele si standardele tehnice
  • activitati de proiectare si de urmarire a modului de implementare a proiectului pana la finalizare
  • oferirea de informatii tehnice si asigurarea suportului necesar departamentului de fabricatie pe parcursul derularii proiectului
  • incadrarea in termenele si cerintele de proiectare

Se ofera:

  • pachet salarial motivant
  • mediu de lucru placut

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat