Reprezentant De Vanzari B2B

6631
Professional HR Agency

  • Romania, Mureș, Târgu Mureș

Se cauta persoana pentru postul de reprezentant de vanzari B2B.

Responsabilitati:

  • prezinta si promoveaza produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei
  • intocmeste baza de date cu firmele din zona arondata
  • administreaza si dezvolta portofoliul de clienti din zona alocata
  • identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti
  • prospecteaza in permanenta piata comerciala in zona teritoriala alocata
  • negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale
  • urmareste incasarea sumelor datorate de catre clienti si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amânari de plata
  • intocmeste rapoarte privind situatia vânzarilor, concurenta, noile trenduri de piata, potentialii clienti
  • urmareste realizarea planului de vânzari lunar si anual

Se solicita:

  • experienta pe un post similar minim 2 ani
  • studii superioare finalizate in domeniul ingineriei (constructii, industria lemnului, tehnologia constructiilor de masini, ingineria materialelor)
  • permis de conducere categoria B
  • disponibilitate pentru activitatea de teren
  • cunoasterea generala a pietei locale
  • experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office
  • abilitati bune de comunicare si negociere

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive