Reprezentant Vanzari

6687
PSIHOSELECT
PSIHOSELECT

  • Romania, Alba, Alba Iulia

Se cauta persoana pentru postul de reprezentant de vanzari.

Responsabilitati:

  • administreaza si dezvolta portofoliul de clienti din zona alocata
  • prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si in vederea cresterii cotei de piata a produselor in zona arondata
  • prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • stabileste si participa la intalniri cu clientii
  • intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor
  • urmarireste incasarea sumelor datorate de catre clienti si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata
  • intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti
  • urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual

Se solicita:

  • experienta pe un post similar minim 3 ani
  • studii superioare sau medii (de preferat in domeniul economic, tehnic sau management)
  • disponibilitate pentru activitatea de teren
  • experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office
  • abilitati bune de comunicare si negociere

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive