Reprezentant vanzari

7453
Professional HR Agency

  • Romania, Brașov, Brașov

Se cauta persoana pentru postul de reprezentant de vanzari.

Se solicita:

  • absolvent de studii superioare
  • minimum 3 ani de experienta in vanzarea de solutii si servicii IT&C complexe
  • abilitati de relationare si de comunicare cu clientii, in scopul identificarii factorilor cheie in influentarea si luarea deciziilor
  • intelegerea globala a business-ului potentialului client
  • carnet de conducere categoria B
  • cunostintele de prezentare si de vanzare a solutiilor Cisco, dobandite prin participarea la cursuri specifice
  • experienta dovedita in vanzarea de produse si servicii Cisco/similare din portofoliul altor furnizori

Responsabilitati:

  • vanzarea de solutii si de servicii catre clienti noi si existenti
  • dezvoltarea si mentinerea unei relatii stranse cu clientii, care sa transforme vanzarile intr-un parteneriat pe termen lung
  • intocmirea previziunilor de vanzari si atingerea targetului de vanzari agreat
  • intalniri periodice cu clientii, in scopul identificarii nevoilor si a oportunitatilor
  • pregatirea ofertelor, prezentarea si sustinerea acestora la clienti

Se ofera:

  • pachet salarial competitiv, la nivelul pietei
  • bonusuri motivante
  • excelente oportunitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe de profesionisti

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive