Sef Agentie Comerciala

4736
S.C. EUROSPORT DHS S.A.

  • Romania, Sibiu, Sibiu

Se cauta persoana pentru postul de sef de agentie comerciala.

Se solicita:

  • studii superioare
  • experienta in vanzari si gestiune stocuri
  • experienta in domeniu sport/ ciclism - avantaj
  • dispus la program prelungit – inclusiv week- end
  • atentie la detalii
  • cunostinte de operare calculator – Word, Excel, Internet Explorer

Responsabilitati:

  • prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
  • realizarea obiectivelor de vanzari
  • intocmirea documentelor comeriale
  • aplicarea si respectarea structurii de preturi
  • luarea masurilor pentru incasarea eficienta a contravalorii marfii livrate
  • gestiune fizica a stocului de marfa
  • respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate
  • respectarea legislatiei specifice domeniului sau de activitate
  • creeaza si dezvolta relatii cu clientii
  • isi planifica activitatea de vanzare
  • invata produsele si caracteristicile tehnice
  • foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala
  • abilitati de analiza si planificare
  • personalitate deschisa - relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
  • atitudine de vanzator; orientat spre clienti
  • identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
  • personalitate puternica, dornic sa invete lucruri noi

Se ofera:

  • pachet salarial atractiv
  • participarea la proiecte variate si dinamice in cadrul carora cunostintele si abilitatile pot fi insusite si perfectionate
  • sansa de a- si construi o cariera intr- un mediu tanar si dinamic

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive