Sef Santier

7632
Lugera Makler SRL

  • Romania, Cluj, Cluj-Napoca

Se cauta persoana pentru postul de sef de santier.

Se solicita:

  • studii superioare in domeniul constructiilor
  • cunostinte de specialitate în domeniul construcÅĢiilor si a standardelor si normativelor in vigoare
  • experienta anterioara pe un post similar de minim 3 ani
  • cunostinte de utilizare PC, pachetul Office, cunostinte de limba engleza
  • autoritate, corectitudine, rezistenta buna la stres

Responsabilitati:

  • elaborarea, implementarea, actualizarea, modificarea, difuzarea si respectarea documentelor sistemului calitatii specifice activitatii compartimentului
  • efectuarea instructajului pentru personalul din subordine pe linia SSM, conform sistemului integrat si pastrare fise de instructaj
  • elaborarea si efectuarea fiselor de post ale salariatilor din subordine
  • evaluarea periodica a activitatii persoanelor din subordine
  • primirea ordinului de incepere a lucrarilor si transmiterea la sefii punctelor de lucru
  • raspunderea de pregatirea si realizarea planului operativ atat fizic cat si valoric
  • raspunderea de solutionarea neconformitatilor, a defectelor aparute in faza de executie numai pe baza solutiilor stabilite de proiectanti si cu acceptul beneficiarilor
  • controlarea calitatii materialelor puse in opera pe baza certificatelor de calitate (conformitate), modului de gestionare a acestor materiale, a calitatii lucrarilor executate de echipele specializate si de subantreprize, transmitand sefului punctului de lucru masurile ce se impun pentru imbunatatirea activitatii si urmareste realizarea lor
  • verificarea inventarelor materialelor nepuse in opera la lucrari intocmite de conducatorii punctelor de lucru si le transmiterea sub semnatura biroului de contabilitate
  • intocmirea graficelor detaliate de executie conform cu termenele contractului si care stau la baza activitatii conducerii punctului de lucru

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive