Senior controller

6335
Clarismart Consulting

  • Romania, TimiÈ™, TimiÈ™oara

Se cauta persoana pentru postul de senior controller.

Se solicita:

  • absolvent al Facultatii de Stiinte Economice
  • cunostinte foarte bune de contabilitate financiara
  • abilitati avansate de utilizare Microsoft Office (Excel, PowerPoint)
  • cunostinte avansate de limba engleza
  • minim 2 ani de experienta intr-o pozitie similara
  • persoana analitica, capabila sa lucreze in conditii de stres, sa asimileze informatii intr-un timp foarte scurt
  • persoana cu initiativa
  • capacitati bune de comunicare

Responsabilitati:

  • pregatirea Bugetului de venituri si cheltuieli anual al Companiei pe centre de cost, urmarirea modului de realizare al acestuia si analizarea/explicarea variatiilor
  • pregatirea si urmarirea Bugetului de investitii al Companiei
  • intocmirea lunara a unui raport catre Directorul General privind rezultatele financiare lunare ale Companiei si privind variatia acestora fata de cele bugetate
  • intocmirea Proiectiilor Financiare ale Companiei si prezentarea lor catre Directorul General
  • intocmirea rapoartelor saptamanale cu indicatorii de performanta ai Companiei
  • implicarea activa in setarea/implementarea sistemelor informatice si a fluxurilor de documente si informatii, in diversele proiecte sau activitati alocate de Directorul General
  • identificarea/Eliminarea tuturor elementelor care pot afecta integritatea si confidentialitatea documentelor/datelor contabile si comunicarea imediata a acestora catre Directorul General
  • coordonarea activitatii de inventariere anuala

Se ofera:

  • salariu competitiv corelat cu experienta profesionala

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat