Software Architect (Germania)

8176
ehr4tech
ehr4tech

  • Romania, Cluj, Cluj-Napoca

Se cauta persoana pentru postul de software arhitect in Germania.

Responsabilitati:

  • definirea,  descrierea si administrarea arhitecturii software pentru sistemele de asistenta a soferului
  • documentarea arhitecturii software in cadrul procesului specificat
  • stabilirea principiilor pentru design
  • analiza cerintelor si punerea in practica a acestora in cadrul arhitecturii software
  • stabilirea indeplinirii cerintelor din perspectiva functionalitatii,  a performantei,  a calitatii si a incadrarii in timp
  • evaluarea noilor tehnologii si a noilor strategii din punct de vedere al utilitatii si al capacitatii de folosire

Se solicita:

  • cunostinte avansate de programare în C, C++, UML
  • experienta in elaborarea de sisteme pentru industria auto
  • cunostinte avansate de limba engleza, cele de lb.germ. constituie un avantaj
  • persoana analitica, orientata pe solutionarea problemelor
  • abilitati de comunicare si seriozitate
  • disponibilitate pentru relocare in Germania

  • contract de munca direct cu angajatorul german, pe perioada nedeterminata
  • servicii de relocare platite de angajator; bonuri de masa
  • orar de munca flexibil cu posibilitate de home-office

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat
  • Mediu
  • Avansat