Sudor in argon Cluj

5803
Oana Costan
Oana Costan

  • Romania, Cluj, Cluj-Napoca

Se cauta persoana pentru postul de surod in argon.

  • recunoasterea materialelor dupa forma, culoare, calitate, caracteristici, marcaje
  • cunoasterea legilor in vigoare privind primirea, depozitarea si eliberarea materialelor
  • cunostinte desen tehnic
  • scoala profesionala de specialitate sau cursuri de calificare in meseria practicata
  • diploma de sudor
  • rezistenta efort fizic, tenacitate sporita, stapanire de sine, responsabilitate, abilitati
  • necesare muncii in echipa, cu reactii prompte si spirit de raspundere, rezistenta la stres si o asimilare rapida de informatii si lucrari
  • experienta pe un post similar reprezinta un avantaj

Responsabilitati:

  • are notiuni asupra modificarii structurii metalului dupa sudare, asupra deformatiilor si tensiunilor a conditiilor de preincalzire a pieselor
  • executa lucrari de remediere prin sudura in orice pozitie a elementelor si ansamblelor constructiilor metalice complicate sau greu solicitate
  • executa lucrari de incarcare prin sudura a suprafetelor uzate ale diferitelor piese
  • executa lucrari de sudura manuala a profilelor si tablelor, a flantelor recipientelor si cazanelor, a conductelor de orice diametru din otel carbon şi otel inoxidabil, a coturilor, teurilor, reductiilor si a altor piese utilizate in constructia traseelor tehnologice
  • intretinerea aparatului de sudura, a echipamentelor de lucru cu care lucrează si a curateniei la locul de munca

Se ofera:

  • salariu atractiv

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive