Web Developer Sibiu

6381
HRTcareer
HRTcareer

  • Romania, Sibiu, Sibiu

Se cauta persoana pentru postul de web developer.

Responsabilitati:

  • elaborarea si intretinerea de aplicatii software si baze de date prin dezvoltarea de module de cod in limbaje de programare, folosind medii de dezvoltare integrate si configurarea aplicatiilor necesare
  • testarea aplicatiilor si modificarea programelor
  • acordarea de asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate prin demonstratii practice si prezentari
  • dezvoltarea permanenta a cunostintelor de specialitate
  • participarea impreuna cu echipa la discutii pe teme de interes
  • mentenanta echipamentelor prin respectarea instructiunilor de utilizare
  • asigurarea bunei functionari a programelor instalate prin respectarea procedurilor legate de protectia impotriva virusuri informatici, mentinerea configuratiei software
  • respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor, termenelor de executie si cerintelor de proiectare

Se solicita:

  • experienta minim 2 sau 3 ani
  • baze de date MySQL
  • limbaje de programare HTML, PHP
  • constituie avantaj cunostinte de Javascript, jQuery, Ajax
  • utilizarea de aplicatii de editare imagini si animatii
  • cunostinte despre platformele WordPress, osCommerce, Prestashop
  • orientare spre domeniul UX si UI
  • limba engleza nivel mediu
  • persoana orientata spre domeniu tehnic
  • persoana deschisa si responsabila
  • dorinta de a invata permanent
  • creativitate cu initiativa proprie
  • persoana organizata, orientata spre detalii
  • bune abilitati de comunicare
  • echilibru emotional
  • spirit de echipa

Se ofera:

  • bonuri de masa
  • program flexibil
  • training-uri de specialitate
  • laptop
  • mediu de lucru placut

  • Job
  • Proiect
  • Entry
  • Middle
  • Senior
  • Executive
Limbi straine solicitate
  • Mediu
  • Avansat